Історія нашої школи

/Files/images/DSC06236.JPG

Сучасна Красносілківська загальноосвітня школа розташована у 2-х приміщеннях. Корпус №1 (загальна площа 1000 кв.м) побудований у 1971 році, вміщує в собі навчальні кабінети, їдальню, бібліотеку, спортивний зал, методичний кабінет та кабінет директора. Корпус школи №2 введений в експлуатацію у 1934 році.

/Files/images/стара школа.gif

Педагогічний колектив власноруч допомагав будівельникам, здійснював внутрішні роботи, щоб учні швидше розпочали заняття в нових класах.
На сьогоднішній день в цьому приміщенні діють шкільні майстерні та навчальні кабінети, де навчаються учні початкової школи.

Протягом всього періоду існування школи педагогічний колектив очолювали директори: Фундовний М.А., Тарануха Н.І., Березенко В.А., Балдовська Г.В., Зубаха В.С., Зубаха М.І. Кожен з них здійснив свій внесок, щоб заклад розвивався і функціонував на високому рівні.

Ось що пише про історію нашої школи вчитель історії 1960-2004 років Відмінник освіти Анатолій Олександрович Дейнеко у своїй книзі "Село наше Красне... Історія Красносілки: від сивої давнини до наших днів".

"...У 1921 році в Красносілці почали працювати дві трудові школи: початкова – в південно-східній частині села (або в першій земельній громаді) та семирічна – у північно-західній частині села (другій земельній громаді).

На партійних зборах 18 серпня 1930 року обговорювалось питання про запровадження в Красносілці загальнообов’язкового початкового навчання. Для охоплення загальним навчанням дітей шкільного віку не вистачало ні приміщень, ні меблів. Вирішено було віддати школі разом з меблями хату куркуля Галагана.

У селі працювало 4 гуртки з ліквідації неписьменності, в яких дорослі навчались читати й писати.

Але молодь прагнула до знань. Селяни зрозуміли, що потрібно будувати середню школу в Красносілці. За пропозицією голови сільської ради Олександра Олексовича Висоцького, Євсія Яременка, Єфрема Василенко та інших товаришів скликались наради вузького кола активу, де було прийнято рішення будувати середню школу на громадських засадах.

... першим виступив Євсій Яременко і поклав на стіл 300 крб, сказавши: «Початок є!». Його приклад наслідували інші. На зборах було зібрано близько 2000 крб. Потім пішли по дворах. І менше 10 крб ніхто не давав. Так були зібрані необхідні для будівництва кошти. Крім того, загальні збори прийняли рішення, щоб усі кінні господарства безкоштовно відробили по три дні на будівництві школи. Одні привозили з лісу будівельний матеріал, інші розпилювали його, майстрували. Для працюючих від кожного двору на будівництві була відведена окрема, відповідальна ділянка роботи. У 1928 році запроваджено «самообкладання», кошти якого використовувались на будівництві. У 1934 році приміщення школи введено в дію. З подвійною підлогою, подвійною стелею, великими вікнами воно використовується і до теперішнього часу.

У Красносілці до її (сучасної школи) відкриття діяло три школи. Та вони не вміщали всіх дітей. Тому навчання проводились у кількох непристосованих для навчання приміщеннях. Тож виникла життєва потреба в будівництві одного великого приміщення, яке б вміщувало всіх дітей шкільного віку. Ініціатором будівництва виступив тодішній директор школи Микола Андрійович Фундовний. Своєю ініціативою він поділився з головою колгоспу Юрієм Кириловичем Коваленком. Питання було винесено на партком, потім – на загальні збори колгоспників. Із трьох запропонованих проектів вибрали один. І закипіла робота. Учні старших класів копали траншеї під фундамент, розвантажували каміння, яке возили з Кіровограда, цеглу, цемент. Школу будували свої й наймані працівники із Західної України. Потім будівництво школи через нестачу коштів на деякий час припинилося. Закінчував школу «під ключ» Олександрівський міжрайагробуд. 1 вересня 1971 року голова колгоспу Ю. К. Коваленко перерізав червону стрічку, вручив символічний ключ від приміщення нової середньої школи учневі першого класу Олександру Дейнеко. Пролунав перший дзвінок, і під його звуки, пропустивши Сашка на крок вперед, вони ввійшли до школи. За ними урочисто, тихо крокували ще 33 першокласники на чолі із класоводом Євдокією Феодосіївною Синьогуб. Це був останній такий великий клас в історії нашої школи (діти 1964 р. н.). Населення Красносілки в 1971 році становило 2078 чоловік.

У школі тоді навчалось 400 учнів і працювало 26 вчителів. У цьому ж році була закрита восьмирічка в північно-західній частині села. Одним словом, всі діти Красносілки і частина з Бандурового і Ставидел почали навчатися в новій двоповерховій школі, яка стала не тільки духовним надбанням села, але і його окрасою."

І сьогодні Красносілківська школа живе своїм бурхливим життям, щодня відкриваючи привітні двері гомінкій дітворі, як і багато років тому.

Кiлькiсть переглядiв: 894